Rozpocznij rok szkolny w szkole Żak i odbierz 300 zł na start

1.7.2023

Dobra przyszłość zależy od Ciebie i Twojego wykształcenia! Warto inwestować w naukę. Dzięki programowi „Dobry Start” możesz otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje m.in. uczniom szkół policealnych i liceów dla dorosłych. Jako słuchacz szkoły Żak możesz więc otrzymać pieniądze. Z programu „Dobry Start” możesz  korzystać co roku, aż do ukończenia 20 roku życia. Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, świadczenie możesz pobierać do 24 roku życia.

Co zrobić, aby otrzymać 300 zł na start?

Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek on-line przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Kto może złożyć wniosek?

Mogą to zrobić m.in. rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni. Możesz złożyć wniosek samodzielnie, pod warunkiem że jesteś osobą pełnoletnią i nie jesteś na utrzymaniu rodziców.

Do kiedy można złożyć wniosek?

Wniosek o środki na rok szkolny 2023/24 można składać od 1 lipca do 30 listopada.

Kiedy otrzymam środki?

Pieniądze trafią do Ciebie w przeciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. Środki zostaną przelane na wskazany przez Ciebie numer konta.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Świadczenie przyznawane w ramach programu „Dobry Start”:

·         jest przyznawane niezależnie od wysokości dochodów osiąganych przez Ciebie lub Twoją rodzinę,

·         nie jest opodatkowane,

·         nie podlega egzekucji komorniczej,

·         nie wlicza się do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Ucz się w Żaku i odbierz 300 zł na start!